Výskumný ústav dopravný, a.s.

VÝSKUMNÝ ZAMESTNANEC - INŽINIERSKE STAVBY

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce: Veľký Diel 3323, 010 08 Žilina
Ponúkaný nástupný plat (brutto): 900 € - 1100 €
Termín nástupu: ASAP
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Lokalita: Žilina

Náplň práce, zodpovednosť, kompetencie

  • vypracovanie rôznorodých analýz, štúdií a súvisiacej dokumentácie a poskytovanie poradenstva pri predinvestičnej a investičnej príprave cestných a železničných stavieb
  • riešenie výskumných projektov pre MDV SR, ŽSR, NDS, SSC - spracovávanie priebežných a záverečných výskumných správ,
  • prezentácia a obhajoba dosiahnutých výsledkov výskumu pred zadávateľmi a zástupcami EK pri projektoch spolufinancovaných EŠIF
  • komunikácia s národnými autoritami v oblasti prípravy veľkých investičných projetov v sektore doprava a poskytovanie poradenstva
  • spolupráca s národnými a medzinárodnými organizáciami pôsobiacimi v oblasti dopravy
  • zodpovednosť za vecné, termínové a finančné plnenie zvereného projektu
  • kompetencie v oblasti riadenia výskumného tímu v súvislosti s plnením pracovných úloh

Požiadavky na zamestnanca

Požadovaná úroveň vzdelania:
vysokoškolské vzdelanie II. stupňa technického zamerania

Zameranie, odbor:
stavebníctvo, dopravné a inžinierske stavby, doprava

Znalosti:
Jazykové znalosti
Anglický jazyk – pokročilý

Počítačové znalosti - používateľ
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Požadovaná prax:
vhodné aj pre absolventov, vítaná je prax v oblasti technického poradenstva

Vodičský preukaz:
sk. B

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

  • min. II. stupeň vysokoškolského vzdelania technického zamerania
  • vítaná je prax v technickej oblasti pri príprave investičných projektov líniových stavieb
  • výhodou sú skúsenosti s tvorbou technickej dokumentácie, publikáciou odborných a vedeckých článkov, spracovaním štúdií a analýz
  • požaduje sa schopnosť úzko spolupracovať s členmi výskumných tímov a participovať na zverených technických a analytických úlohách
  • vítaná je prax vo vedení a riadení zamestnancov
  • technické a logické myslenie, orientácia na riešenie problémov, time management
  • predpoklady na tvorbu technickej dokumentácie, schopnosť správne formulovať závery analýz
  • znalosť anglického jazyka slovom aj písmom na úrovni min. stredne pokročilý, požaduje sa schopnosť viesť diskusiu na odbornú tému zo zástupcami EK
  • užívateľská znalosť PC min. na úrovni MS Office

Spracovaný štruktúrovaný životopis a motivačný list s podrobným popisom predchádzajúcich pracovných skúseností zasielajte na bolova@vud.sk.

Adresa spoločnosti
Veľký Diel 3323
010 08 Žilina
Kontaktná osoba: Darina Bolová
Tel.: 041/5686 204
Fax: 041/5652 883
bolova@vud.sk